Prožitkové focení bohyní

Jeden z prvních teplých březnových dní jsme s Eliškou Brychtovou Miléřovou z projektu Světlo z nitra uspořádaly pro členky celoročního kurzu Alchymie ženy PROŽITKOVÉ FOCENÍ BOHYNÍ.


Sice tento článek vydávám se čtyřměsíčním zpožděním, ale na focení stále vzpomínám, a proto se chci o tyto vzpomínky s vámi podělit.

Sešly jsme se se ženami 17. března v brněnském parku Lužánky. Po ránu byla docela zima a já se bála, aby z focení nebyly jen červené nosy a ztuhlé ženy. Počasí jsme s Eliškou objednaly nakonec opravdu skvělé. Po úvodním tanečním zahřátí v kruhu a vypuštění studu se najednou objevilo sluníčko a vydrželo až do konce.

Na začátku focení jsem slyšela xkrát věty typu: „Já se nerada fotím. Jsem nefotogenická. Budeš to mít se mnou těžké.“ A na konci byly ženy překvapené, co se to s nimi stalo a jak si focení užily.

Tato přeměna byla téměř hmatatelná. Vůbec jsem je nepoznávala a ony byly překvapené, místy šokované, kdo se to v nich skrýval. Eliška tu ženskou esenci a divokost v nich dokázala otevřít a já už jsem jen zachytávala okamžik.

Po prvotním uvolnění ženské energie a rychlém obědě jsme se přesunuly na Medlánecké kopce. Trochu jsme si mákly, ale rozhodně to stálo za to! Všude bylo plno lidí (což se dalo při tak krásném počasí čekat), ale my jsme si našly své vlastní skryté místo. Aby se ženy opět usadily ve své energii, Eliška je zavedla skrze jemnou vizualizaci do krajiny jejich srdce. Poté každá dostala svůj prostor před objektivem. Eliška stála vedle mě a ženy vedla. Neměla jsem slov. Ženy se mi před objektivem proměňovaly z jemné krásky do milenky, z milenky do divošky. Každá jedinečná.

Jak já miluju tu ženskou energii, která se při focení žen uvolňuje. A když se sejde taková skupina nádherných vědomých žen, tak je ta energie tisícenásobná.

Končily jsme před šestou a já jsem poté strávila dlouho cestu do Prahy s úžasným pocitem z povedeného focení. A když se ke mně dostala slova chvály od žen, tak to můj pocit jenom prohloubilo. Děkuji Elišce za nádhernou spolupráci a ženám za jejich důvěru.


„Fotky jsou úžasné, nemám slov... Všechny ženy jsou Bohyně, vlčice i divošky! Wow, krásně zachyceno.“ 

„Děkuji za možnost s tebou fotit. Ani nevím, jaks to dělala, ale bylas tak příjemně skrytá a citlivě fotila.“

„Zachytila jsi docela dost podob mě samé. Cítím z toho tolik emocí a hlavně tolik té niternosti až zranitelnosti.“

„Focení s Klárkou probíhalo v naprosto uvolněné, bezpečné atmosféře a fotky, které z toho vzešly naprosto předčily moje očekávání. Uviděla jsem se díky ní nově (krásně) a hodně mě to podpořilo.“

 


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com